Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”

beneficjentStrefa Wnioskodawcy

Przejdź do działu, gdzie znajdziesz wnioski, formularze i pliki do pobrania.

Obszar działania

Mapa RLGD PD

GMINA ZWIERZYN:

POWĘDKOWAĆ MOŻNA NA :

Jeziorze Żwirka, które jest co roku zarybiane. Złowić można karpia, węgorza, szczupaka, okonia, leszcza, pstrąga tęczaka oraz płć.

Jeziorze Glinianka, które również jest raz do roku zarybiane. Złowić tu można lina, karpia, płoć, karasia oraz szczupaka.

Rzece Noteć. Do największych okazów złowionych w Noteci należą: sum  38 kg, szczupak, 7,4 kg, brzana 3,5kg i węgorz 2,4km.

Strumieniu Santoczna, gdzie pływają pstrągi potokowe, głowacze biełopłetwe, ślizy i kiełbie. Nurty Polki kryją ponadto szczupaki, okonie i miętusy.

GMINA DREZDENKO:

Między Lubiatowem i Gościmiem leżą jeziora, z których w 2006 roku powstał obręb rybacki 546 gm. Drezdenko. Jego dzierżawcą jest AKME Zdzisław Wiśniewski Sp. z o.o. W jego skład wchodzą następujące jeziora:

Jezioro Siwno (Podgórne) - powierzchnia 17,66 ha

Jezioro Źródlane - powierzchnia 32,06 ha

Jezioro Solecko - powierzchnia 92,04 ha. 

Łowisko nad Solczykiem - jest łowiskiem komercyjnym .Jezioro Solczyk ma powierzchnię 10 ha i występują tam amur, karo, lin, okoń, płoć ukleja. W pobliżu wioski Lubiatów, leży śródleśne Jezioro Solczyk (pow. 10 ha), nad którym zorganizowane zostało Pole Biwakowe. Na gości czekają: plaża, sanitariaty, studnia z wodą pitną, boisko do gier zespołowych, pomost.

Dzierżawca rozszerzył ofertę wypoczynku dla klientów Ośrodka "Za Lasem" i Karczmy Lubiatka i po wykupieniu odpowiednich zezwoleń można wędkować na jeziorach obrębu.

Jezioro Gostomie, to naturalne łowisko położone 1 km od wsi Gościm należące do PZW. Najczystsze i najgłębsze ( maksymalna głębokość to 18 m) jezioro w okolicy. W południowej części znajduje się Ośrodek Harcerski Gościraj. Ryby jeziora to: leszcz, płoć ukleja, karp, amur, szczupak, okoń, węgorz, wzdręga, lin, karaś, krąp, tołpyga biała, tołpyga pstra i troć jeziorowa.

Łowisko i Gościniec Wilcze Doły, Zielątkowo 40, tel. 95 7624291.  Podstawowe gatunki ryb : karp, amur, jesiotr, węgorz, zdarzają sie szczupaki, liny, płocie, pstrągi ( te ostatnie nie wiem czy już całkiem nie odłowione ) Stawy : w sumie trzy dla wędkarzy, dwa naprawdę spore ( łączna powierzchnia ok 40 Ha ), linia brzegowa jak na stawy rozbudowana, w dużej części porośnięta trzciną, jeden ze stawów z bogata roślinnością ( wzdręgi !!!), poza dwoma dużymi stawami tuż przy hotelu jest niewielki staw ( magazynek :) w którym jest naprawdę spora "kondensacja" większości gatunków ryb, idealny aby zarazić kogoś wędkarstwem, co nie znaczy że nie można tam złowić 5 kg karpika, lub metrowego jesiotra. Wszystkie stawy są dość płytkie 1 do 1,5 m. Karpie biorą nieźle na kukurydzę i kulki , jesiotry i węgorze na różnych rozmiarów "czerwone", pstrągi o ile aktualnie są na łowisku na wszystko , szczupaki są łowione na przynęty naturalne.

Gospodarstwo Rybackie Drawiny Bogusław Dobrzański
Gospodarstwo Rybackie Drawiny
 
 
GMINA KŁODAWA:
 
Gospodarstwo Rybackie „Rybakówka” Maria Kloska
Granica Gminy Nowogródek Pomorski z Gminą Kłodawa
Santocko, Kolonia Kabatki 1, 66-415 Kłodawa
 
Tel. 95 747 77 07
Mobile: 600 282 171
www.karp-hurt.com
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
GMINA STRZELCE KRAJEŃSKIE

Gospodarstwo Rybackie Zbigniew Szylar

ul. Nowa 19, 66-500 Strzelce Krajeńskie

tel. 606 998 574

Archiwalne aktualności i materiały dostępne są tutaj.

© 2017 RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i stworzenie SurmaCreation.