Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”

beneficjentStrefa Wnioskodawcy

Przejdź do działu, gdzie znajdziesz wnioski, formularze i pliki do pobrania.

Obszar działania

Mapa RLGD PD

GMINA ZWIERZYN

Szlaki piesze:

Za centralny punkt turystyki pieszej w gminie Zwierzyn uznać należy dworzec kolejowy Górki Noteckie, gdyż tu biorą swój początek dwa turystyczne szlaki piesze

Zielony – szlak pieszy prowadzi z Górek Noteckich do Santoczna. Dworzec kolejowy Górki Noteckie  – rozwidlenie ze szlakiem żółtym (1100m) – Santoczno (2400m) – ruiny d. gajówki Stodowiec (3000m) skrzyżowanie ze szlakiem niebieskim (5.200 m) – Zdroisko PKS (7900m) – skrzyżowanie ze szlakiem niebieskim 11 300 m –Santoczno PKS (12 300m)

Żółty – szlak pieszy prowadzi z Górek do Strzelec Krajeńskich przez Brzozę.

GMINA STARE KUROWO

Szlaki piesze:

Czerwony- biegnie od stacji PKP  w Starym Kurowie przez Gardzko do Strzelec Kraj.  oraz przez Kawcze Góry, Modropole, Zagórze do Drawin. (Kawcze Góry to największe wzniesienie w gminie- 129 m n.p.m.)

Niebieski- rozpoczyna sie od dworca PKP w Starym Kurowie i biegnie przez Trzebicz do Grotowa.

Długość szlaków turystycznych wynosi ok. 22,85 km.

GMINA DREZDENKO

szlaki piesze w postaci ścieżek:

- leśna ścieżka edukacyjna  "Lubiatowskie Uroczyska"- biegnąca przez rezerwat . Długość- ok. 6,5 km.

- ścieżka nad Stawem Goszczanowskim  - biegnie wzdłuż linii jeziora. Długość - ok. 1,5 km.

STRZELCE KRAJEŃSKIE

Ścieżka pieszo - rowerowa "Szlakiem Rezerwatów" - długość 38 km. Rozpoczyna się w Strzelcach Krajeńskich, przy ulicy Gorzowskiej, skąd przez Piastowo i Wielisławice biegnie do Wilanowa. W pobliżu tej miejscowości, przy drodze do Przyłęgu, znajdują się dwa rezerwaty przyrody. Pierwszy z nich rezerwat "Wilanów" charakteryzuje się unikalnym zadrzewieniem, w postaci 160 letniej buczyny pomorskiej. Drugi rezerwat "Przyłężek", wziął nazwę od meandrującej na jego obszarze rzeczki. Od tego miejsca ścieżka podąża do m.droisk, następnie przecina drogę krajową Gorzów - Gdańsk i biegnie wzdłuś leśnego jeziora Wełmino.Kolejny etap ścieżki prowadzi krawędzią rezerwatu przyrody "Buki Zdroiskie" i doliną rzeki Santocznej do m. Górki Noteckie. Stamtąd przez Międzymościeścieżka wiedzie leśnym duktem do m. Sławno i dalej do Strzelec Krajeńskich, gdzie kończy swój bieg

DOBIEGNIEW

Wstęga Dobiegniewa - ścieżka pieszo - rowerowa, składa się z dwóch pętli: małej o długości 31km oraz dużej liczącej 45km, trasa obu pętli jest wspólna na odcinku od plaży nad jeziorem Osiek do wsi Wołogoszcz, następnie dzieli się na dwa szlaki - krótszy biegnący bezpośrednio do wsi Starczewo i z powrotem na plażę w Osieku oraz dłuższy prowadzący leśnymi duktami do wsi Radęcin, do wsi Starczewo i ponownie na plażę w Osieku. Szlak wyposażony jest w 2 wiaty biesiadne ortogonalne (znajdują się na plaży nad j. Osiek oraz  przy plaży nad jeziorem Radęcin, miejsca postojowe dla samochodów, dwa  przystanki  drewniane, tablice informacyjne, drogowskazy, stojaki na rowery.

 

Archiwalne aktualności i materiały dostępne są tutaj.

© 2017 RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i stworzenie SurmaCreation.